Ανακοινώσεις Διαγωνισμοί Πανελλήνιοι Διαγωνισμοί

Τελετή βράβευσης του 7ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού “Ποντιακός Ελληνισμός, μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον”

Την Παρασκευή 3 Νοεμβρίου 2023 μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας παρευρέθηκαν στην εκδήλωση βράβευσης του 7ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού “Ποντιακός Ελληνισμός, μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον”. Απονεμήθηκαν συνολικά τρία βραβεία στις κατηγορίες: Παραμύθι, Εφημερίδα και Ταινία. Είναι η τρίτη συνεχόμενη χρονιά που μαθητές και εκπαιδευτικοί των τεσσάρων σχολείων (ΕΕΕΕΚ Νάουσας, ΕΝΕΕΓΥΛ Βέροιας, ΕΕΕΕΚ Αγίου Νικολάου και Γυμνάσιο Νεάπολης Κρήτης) συνεργάζονται και λαμβάνουν μέρος στον διαγωνισμό με μεγάλη επιτυχία. Στην τελετή είχαμε τη χαρά να συναντήσουμε τον Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας ΔΔΕ Ημαθίας κ. Αλατζόγλου. Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Ράλλη Rallis Travel – Γραφείο Γενικού Τουρισμού για τη δωρεάν παραχώρηση λεωφορείου για τη μετακίνησή μας.

On Friday, November 3, 2023, students and teachers of our school attended the award ceremony of the 7th International Student Competition “Pontian Hellenism, memories and dreams, past, present and future”. A total of three prizes were awarded in the categories: Fairy Tale, Newspaper and Film. It is the third year in a row that students and teachers of the four schools (EEEEK Naoussa, ENEEGYL Veria, EEEEK Agios Nikolaos and Neapolis Gymnasium Crete) cooperate and take part in the competition with great success.

At the ceremony we had the pleasure of meeting the Director of Secondary Education Imathia DDE Imathia Mr. Alatzoglou. We sincerely thank Mr. Rallis Rallis Travel – Office of General Tourism for the free concession of a bus for our travel.